pokojna menopauza obal

„Pokojná menopauza“

€4,70

Balenie obsahuje 50 g sypanej bylinnej čajovej zmesi „Pokojná menopauza“.

Zloženie: rumanček kamilkový (Matricaria recutita), angelika čínska (Angelica sinensis), chmeľ obyčajný (Humulus lupulus), ploštičník strapcovitý (Cimicifuga racemosa).

Užívanie: 2 až 3 čajové lyžičky bylinnej zmesi zaliať 250 ml horúcej vody, lúhovať 5-10 minút a po vychladnutí piť 2-3 krát denne.

Tento produkt nie je je určený na prevenciu, zmiernenie alebo liečenie zdravotnej poruchy ľudí alebo na lekárske účely. Produkt nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Predávajúci nenesie zodpovednosť za žiadnu ujmu, stratu, zranenie či poškodenie vychádzajúce z akýchkoľvek informácii na tejto webovej stránke či z užívania produktov tejto stránky.

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať na info@bylinkovecaje.sk

Nie je na sklade

Kategórie: .

Bližšie informácie

Všeobecne o liečivých rastlinách:

Niektoré vedecké štúdie* a prax fytoterapeutov naznačujú, že ploštičník strapcovitý, chmeľ obyčajný, angelika čínska a rumanček kamilkový by mohli znižovať diskomfort počas menopauzy ako sú počet návalov tepla a ich intenzitu, zlepšovať psychologické symptómy, zmierňovať poruchy spánku a navodzovať hlboký spánok, zmierňovať únavu, zvyšovať epitelizáciu pošvy žien, znižovať rozsah straty hmoty kostí a zvyšovať ich minarálnu hustotu a kvalitu a znižovať hladiny luteinizačného hormónu.

*Kupfersztain C. et al.: Clin. Exp. Obstet. Gynecol. 30, 203 (2003).

Gould L., Reddy C.V., Gomprecht R.F.: J. Clin. Pharmacol. 13, 475 (1973).

Heyerick A. et al.: Maturitas. 54, 164 (2005).

Stoll W.: Therapeuticon. 1, 23 (1987).

Düker E.M. et al.: Planta Med. 57, 420 (1991).

Nisslein T., Freudenstein J.: J. Bone Miner. Metab. 21, 370, (2003).

Všetky vyhlásenia v tomto texte sú výlučne na edukačné účely.

Žiadna z informácií nepredstavuje ani nemieni byť náhradou za konzultáciu u lekára. Prosím kontaktujte svojho lekára, ak máte otázky súvisiace so zdravím.

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať na info@bylinkovecaje.sk

Dôležité upozornenie:

Podľa nariadenia Európskej liekovej agentúry (EMA) upozorňujeme, že je potrebné prestať užívať prípravok obsahujúci podzemok/koreň ploštičníka a okamžite konzultovať svoj stav so svojím lekárom ak pozorujete známky či symptómy, ktoré naznačujú poškodenie pečene, ako napríklad únava, strata chuti do jedla, žltnutie pokožky a oči, silnú bolesť žalúdka, nutkanie na vracanie či vracanie alebo tmavú moč.

 

Bylinná zmes môže spôsobovať fotosenzitivitu (pri pobyte na slnku sa chráňte vhodným oblečením alebo krémom s ochranným UV faktorom).

NEUŽÍVAJTE dlhodobo, pred chirurgickým zákrokom, ani počas tehotenstva a laktácie.

NEUŽÍVAJTE ak trpíte alebo ste prekonali ochorenie pečene, ak trpíte astmou alebo počas akútnej infekcie.

NEUŽÍVAJTE ak užívate antikoagulanciá (lieky na zníženie zrážanlivosti „riedenie“ krvi), sedatíva (lieky na upokojenie či spanie), nesteroidné antiflogistiká (lieky na potlačenie zápalu a bolesti), a lieky ovplyvňujúce dopamínové receptory (napríklad lieky na Parkinsonovu choroby, schizofréniu, bipolárnu afektívnu poruchu, vracanie), imunosupresíva (azatioprín a cyklosporín), atorvastatín alebo spolu s alkoholom.

NEUŽÍVAJTE ak máte v osobnej alebo rodinnej anamnéze estrogén dependentné nádorové ochorenie (niektoré druhy rakovín prsníka či prostaty) alebo sa liečite s liekmi s anti-estrogénovou aktivitou (napríklad tamoxifénom).

Buďte pri užívaní opatrná ak trpíte depresiou.

Buďte opatrná ak ste alergická na akékoľvek rastliny, rastlinné prípravky, pele či trávy.

NEUŽÍVAJTE ak ste alergická na zeler, palinu, ambróziu, alebo na akékoľvek rastliny čeľade Apiaceae, Ranunculaceae, Cannabaceae a Asteraceae/Compositae.

Ak užívate lieky, opýtajte sa svojho lekára, či s nimi neexistujú potenciálne negatívne interakcie. Táto webová stránka nikoho nenavádza na prerušenie či zastavenie užívania svojich bežných liekov.

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať na info@bylinkovecaje.sk

Recenzie

Zatiaľ niesú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše recenziu “„Pokojná menopauza“”